Jak dobrać piec do naszych potrzeb?

Jaki piec wybrać?

Wybór idealnego pieca do domu nie jest łatwym zadaniem. Okazuje się, że na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Musimy postawić na piec zgodny z oczekiwaniami domowników. Jaki piec wybrać? O czym warto pamiętać? Jakie rodzaje pieców są godne uwagi?

Jak czyścić piec?

Kocioł ogrzewania centralnego wymaga systematycznego czyszczenia. Istnieje wiele płynów do mycia, które nam się przydadzą. Naszym zadaniem jest popryskanie całości specjalnym płynem, odczekaniu kilku minut i umycie pieca. Proces ten możemy wykonać z użyciem szczotki, skrobaka, łopatki, wyciora, zmiotki, czy drucianej szczotki.

Jakie są rodzaje pieców?

Jaki piec wybrać? Jeśli chodzi o rodzaj zastosowanego, paliwa, kotły c.o. dzielimy na kotły gazowe, elektryczne, kotły na paliwa stałe i ciekłe. Zazwyczaj kotły na paliwa stałe dzielimy na modele węglowe. Te z kolei przyjmują postać kotłów na drewno, miałowych, na eko-groszek, na pelet, na słomę, czy na zrębki. Nie zapominajmy o kotłach na paliwa gazowe, jakimi są kotły niskotemperaturowe i kondensacyjne. 

Jaki piec wybrać do domu jednorodzinnego?

Proces doboru idealnego pieca jest z pewnością sporym wyzwaniem. W wielu domach królują węglowe piece, w których spala się wiele rzeczy. Pewnym minusem jest częsta obsługa pieca i brak sterowania automatycznego. Jeśli chcemy częściowo zautomatyzować proces ogrzewania, warto postawić na piec węglowy, nadmuchowy. Dobrym wyborem są kotły z opcją modulacji mocy. To pozwala zachować komfort podczas użytkowania. Szeroka oferta daje wiele możliwości.